Przenośny punkt kotwiczący

BLOG

Przenośny punkt kotwiczący

Firma Kee Safety stworzyła modułowy przenośny punkt kotwiczący chroniący przed upadkiem z wysokości. W skład grupy o nazwie Kee Anchor wchodzą Weightanka oraz Accessanka.

Są to urządzenia które pozwalają na prace na dachach gdzie nie są zainstalowane stałe punkty kotwiczące. Bardzo szybka i intuicyjna instalacja tego systemu wymaga tylko 2 ludzi do wniesienia i zmontowania wszystkich elementów na dachu a potem przemieszczania go wraz ze zmianą miejsca pracy. Jak do tej pory ciężkie i nieporęczne systemy praktycznie uniemożliwiały szybkie i łatwe wykonanie tego zadania. Kee Safety rozwiązał te problemy stosując właśnie modułowe podejście i zastosowanie mniejszych elementów, łatwiejszych do przenoszenia z wagą jednego elementu nie przekraczającą 25 kg a całość 250 kg.

Weightanka.

System przenośnego punktu kotwiczącego umożliwiającego prace na dachach o spadku do 5 stopni gdzie montowanie stałych punktów kotwiących jest nie potrzebne. System posiada centralny punkt do którego pracownik wpina lonżę od swojej uprzęży o długości nie pozwalającej mu wypaść za krawędź dachu.

Accessanka

To dodatek do Weightanka umożliwiający stworzenie przenośnego punktu kotwiczącego przeznaczonego do prac z użyciem dostępu linowego. Nie niszczy dachu, jest bezpieczny, nie ingeruje w konstrukcję ani żadne inne elementy dachu. Nie wymaga żadnych mocować . Kiedy jest odpowiednio zainstalowany staje się stabilny i nie przemieszcza się po powierzchni dachu przy normalny użytkowaniu czyli kiedy chroni przed upadkiem pracownika i ratownika o łącznej wadze do 200kg